Πέρασε με “φόρα” από την Δερύνεια ο Παφιακός και παραμένει αήττητος!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε το βράδυ της Παρασκευής ο Kuutio Homes Παφιακός, καθώς για τα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρώ επικράτησε στην Δερύνεια της τοπικής Ένωσης Αναγέννησης με 3-0 σετ!

Η ομάδα του Χόρχε Καννεστράτσι παίζοντας κατά διαστήματα επιβλητικό βόλεϊ πέρασε με άνεση από μία παραδοσιακά δύσκολη έδρα, παίρνοντας ταυτόχρονα την δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα ματς στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο σετ και παρότι οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, η ομάδα της Πάφου κατάφερε λίγο πριν την ολοκλήρωση του να “χτίσει” διαφορά, την οποία και κράτησε κερδίζοντας με 22-25 σε διάστημα 27 λεπτών.

Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενοι πλέον με την ψυχολογία με το μέρος τους κατάφεραν να πάρουν από σχετικά νωρίς προβάδισμα “ασφαλείας”, επικρατώντας στο τέλος με άνεση με σκορ 19-25 σε 38′ λεπτά.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, ο Παφιακός συνέχισε να είναι επιβλητικός και με σκορ 21-25 έφθασαν στη νίκη με 3-0 σετ!

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. (S. STEFANOVIC): Αntonic, Vanags, Αντωνιάδης, Araujo, Iliev, Καραγιάννης – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Πέτρου.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACCI): Tavares, Προδρόμου, Krikun, Σαββίδης, Parede, Dolgopolov – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Παναγιωτίδης.