Β’ Κατηγορία: Δεύτερη ήττα για την Πέγεια 2014

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, η Πέγεια 2014 γνώρισε την ήττα στο στάδιο της με 2-0 από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

Η ομάδα του Τζέισον Πάντσεον δέχθηκε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και δεν κατάφερε να βρεις τις επιθετικές λύσεις για να γίνει απειλητική προς την εστία των “μαυροπρασίνων”.

Το σκορ άνοιξε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Kαμίλο στο 26ο λεπτό. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ ανέβασαν στροφές με σκοπό να φθάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο δεν μετουσίωσαν την υπεροχή τους σε ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να δώσουν την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη με ένα δεύτερο γκολ.

Συγκεκριμένα το τελικό 0-2 σημείωσε με ωραίο σουτ στην κίνηση και πάλι ο Καμίλο στο 85ο λεπτό.

Η σημερινή είναι η δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Πέγειας, η οποία παραμένει με τρεις βαθμούς συγκομιδή.