Παλληκαρίσια νίκη της ΑΕΚ- Σήκωσε το μαύρο περιβραχιόνιο μπροστά στους Bad Blue Boys για τον Μιχάλη

ΑΕΚάρα πρόκρισης για τα play-offs του Champions League!

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, όπου η έλλειψη αγωνιστικού ρυθμού ήταν εμφανής, η Ένωση με αποφασιστική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Τσούμπερ στο 59′ και εν συνεχεία με τον Γαλανόπουλο στο 90′ έκανε μια τρομερή ανατροπή επί της Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-2) και φέρνει την υπόθεση πρόκριση στη Νέα Φιλαδέλφεια το ερχόμενο Σάββατο για να τελειώσει τη δουλειά!

Στη σκιά της δολοφονίας του Μιχάλη Κατσούρη, η ψυχωμένη ΑΕΚ του Αλμέιδα δεν μάσησε μέσα στο «Μάξιμιρ» και «ξέρανε» την Ντινάμο με τη μαγκιά της και την υπογραφή του Ματίας Αλμέιδα, ενώ είχε μεγάλες ευκαιρίες και για τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις!

Ο σκόρερ του “χρυσού” γκολ της ΑΕΚ Κώστας Γαλανόπουλος μετά την επίτευξη του γκολ ανατροπής του κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ πήγε μπροστά στους Bad Blue Boys, σήκωσε το μαύρο περιβραχιόνιο μπροστά τους και το αφιέρωσε στον Μιχάλη Κατσούρη.

Πηγή-Φωτογραφίες: Gazzetta.gr