Έπος Παναθηναϊκού στη Μασσαλία (βίντεο)

Μια παλληκαρίασια νίκη- πρόκριση μέσα στην έδρα της Μαρσέιγ πέτυχε χθες βράδυ ο Παναθηναϊκός για τα πλέι οφ του Champions League.

Οι πράσινοι οι οποίοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ ενώ στο τέλος του αγώνα έχαναν με 2-0 έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση με πέναλτι του Ιωαννίδη στο 97 και στην παράταση κράτησαν το 2-1 με νύχια και με δόντια.

Στα πέναλτι επικράτησαν των Μασσαλών με 3-5 με τον Γεντουζί να αποδεικνύεται ο μοιραίος παίκτης των Γάλλων αφού όχι μόνο υπέπεσε στο πέναλτι με το οποίο ο Ιωαννίδης έστειλε το παιχνίδι στην παράταση αλλά έχασε και το πρώτο πέναλτι των γηπεδούχων.

Πλέον η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει απέναντι της ακόμη ένα εμπόδιο, αυτό της Μπράγκα για να εξασφαλίσει μια θέση στους ομίλους του Champions League.