Πρωταθλήτρια Νέων η Πάφος FC Κ19 με “πεντάρα” (εικ+βιντ)

Η ομάδα Νέων Κ19 της Πάφος FC έγραψε ιστορία, καθώς με την νίκη της με σκορ 5-0 απέναντι στην ΑΕΛ Λεμεσού, κατέκτηση το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Νέων Κ19 με 66 βαθμούς.

Το πρωί της Κυριακής το Προπονητικό κέντρο “Νάσος Κωνσταντίνου” γέμισε από κόσμο της Πάφος FC.

Η ομάδα του Ντμίτρο Μιχαηλένκο παίζοντας επιβλητικό ποδόσφαιρο κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον μόνιμο της σκόρερ Λύσανδρο Παπαστυλιανού. Το 1-0 ήταν και αποτελέσμα ημιχρόνου.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν εκπληκτικοί και κατάφεραν να πετύχουν άλλα τέσσερα γκολ. Σκόρερ χρίστηκαν οι Mπαντς, Κωνσταντίνου, Γκόμες και Γεωργίου.

Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα οι πρωταθλητές πανηγύρισαν με την ψυχή τους την κατάκτηση του τίτλου και έγινε η απονομή του τροπαίου από το μέλος της Εκτελεστικής επιτροπής της ΚΟΠ Μιχάλη Μίτα.