Διπλάρα μέσα στη Λεμεσό η ψυχωμένη Πάφος!!!

Σε νικηφόρο《mood》συνεχίζει η Πάφος FC η οποία μετά από μια ψυχωμένη εμφάνιση κέρδισε στο Άλφαμέγα αρένα τον Απόλλωνα με 1-0.

Όνειρα πρωταθλήματος μπορούν να έχουν πλέον οι Παφίτες, καθώς με το σημερινό μεγάλο διπλό μείωσαν την απόσταση από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Άρη στους 5 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την συναντηση πέτυχε στο 25′ ο Αμπτουραχίμι από κοντά μετά από πάσα πάρε-βάλε του Ικόκο.

Παρότι η ομάδα του Μίτσελ Σαλγκάδο έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο λόγω της αποβολής του Μαμαντού Κανέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 72ο λεπτό, οι ποδοσφαιριστές της Πάφου άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων μέχρι το 100ο λεπτό παίρνοντας στο τέλος την πολυπόθητη νίκη.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν η εντυπωσιακή παρουσία του κόσμου της Πάφου, καθώς έκαναν το sold out γεμίζοντας το βόρειο πέταλο του σταδίου.