Σπουδαία νίκη 0-2 για τη Αφροδίτη Γεροσκήπου με δυο γκολ στις καθυστερήσεις (βίντεο)

Σπουδαία νίκη με σκορ 0-2 πέτυχε σήμερα το απόγευμα η Αφροδίτη Γεροσκήπου στο Τραχώνι στο πλαίσιο των αγώνων Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών ομάδων της ΣΤΟΚ για άνοδο στην Επίλεκτη κατηγορία.

Η Αφροδίτη Γεροσκήπου με δυο γκολ στις καθυστερήσεις στο 91ο και 93ο λεπτό κέρδισε την πρωταθλήτρια ομάδα του Πανσόλειου πρωταθλήματος, Άρη Σπηλιών και πλέον βρίσκεται στην προημιτελική (8) φάση όπου θα αναμετρηθεί με την ομάδα της Ακανθού για μια θέση στον ένα από τους δυο ημιτελικούς (4).

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους ήταν καλύτερη της αντιπάλου της και κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει την πολυπόθητη νίκη φτάνοντας έτσι ένα βήμα πιο κοντά στην άνοδο που είναι και ο μεγάλος στόχος της Διοίκησης για φέτος μετά την κατάκτηση του νταμπλ σε επίπεδο ΠΟΑΣΠ.

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν Λένος Θεοδώρου (91′) και ο Μάριος Σάββα (93′) στην τελευταία φάση του αγώνα περνώντας ακόμη και τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας φάση την οποία μπορείτε να δείτε στο βίντεο που ακολουθεί.