ΜΠΑΜ από τον Φοίνικά Αγ. Μαρίνας στον Κόρνο… Έφυγε νικητής με ασύλληπτη πεντάρα!

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε για τα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς, καθώς επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-1 της ομάδας του Κόρνου σε εκτός έδρας αναμέτρηση.

H ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους πραγματοποίησε ονειρικό ξεκίνημα στον αγώνα φέρνοντας προ εκπλήξεως τους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα ο Φοίνικας μέχρι το 32ο λεπτό βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-0.

Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 10′ ο Lasha Okropiridze, για να σημειώσει το 0-2 δέκα λεπτά αργότερα ο Diallo. Στο 32′ οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό 0-3 του α’ μέρους με τον Νικόλα Νικολάου να βρίσκει δίκτυα.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-3 με το γκολ του Μαυροφτή στο 53′.

Ο Φοίνικας ωστόσο δεν επηρεάστηκε και κατάφερε με άλλα δύο γκολ να ανεβάσει τον δείκτη του σκόρ στο 1-5.

Στο 73′ ο Okropiridze σημείωσε το 1-4 και στο 89′ ο Γκρέκορυ Διονυσίου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα της Αγίας Μαρίνας ανέβηκε στην 13η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς!