Έφυγε νικήτρια από τη Λεμεσό η Γεροσκήπου FC και μένει κορυφή (εικ)

Μεγάλης σημασίας εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε για την 24η αγωνιστική της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Γεροσκήπου FC επικρατώντας στο Δημοτικό Στάδιο Γερμασόγειας της Ανόρθωσης Μουτταγιάκας με σκορ 1-3.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου άρχισε “ονειρικά” τον αγώνα καθώς μόλις στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0. Το πρώτο “κανόνι” της Γεροσκήπου FC Κώστας Σολωμού με γκολ στο 13′ και στο 16′ έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 28ο λεπτό με τον Χάμπου να σημειώνει το 1-2.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου η ομάδα της Γεροσκήπου πήρε και πάλι προβάδισμα δύο γκολ. Συγκεκριμένα στο 44′ ο Δημήτρης Φιλίππου σημείωσε το 1-3,

Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν εξαιρετικά το υπέρ τους σκορ με αποτέλεσμα να πάρουν μία ακόμη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Mε το σημερινό τρίποντο η Γεροσκήπου παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 49 βαθμούς συγκομιδή.