Ήττα-αποκλεισμός από το Κύπελλο για τον ΑΠΟΠ

Την ήττα-αποκλεισμό από τον θεσμό του Κυπέλλου της ΟΠΑΠ Basket League δέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό “Άκης Κλεάνθους”, καθώς έχασε από την Ανόρθωση με σκορ 55-79.

Παρότι η ομάδα της Πάφου ήταν αρκετά ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, εντούτοις στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πάτησαν “γκάζι” παίρνοντας διαφορά ασφαλείας από το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο το σκηνικό δεν άλλαξε, με αποτέλεσμα την Ανόρθωση να φεύγει από την Πάφο με τη νίκη και την πρόκριση στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 28-36, 44-65, 55-79.

ΑΠΟΠ (Αλέξης Λεκισβίλη): Jaqualyn 1, Κωστή, Seegars 21 (1), Αντωνιάδης, Mc Laughing 20 (3), Πορφυρίδης 3 (1), Σταύρου, Paunovic 7 (1), Αηδονίδης 1, Δημητρίου 2, Χ`Βασίλη, Σάββα.

Ανόρθωση (Αντώνης Κωνσταντινίδης): Βάρσος 10 (2), Sanadze 16 (2), Shaheed 23 (2), Μουόσα 5, Paulicap 12, Freeman 13, Ελευθερίου, Κωνσταντίνου, Νοταρίδης, Τομπάζος, Αντωνίου, Μαυρομμάτης.