Έχασε ο Άρης αλλά παραμένει στο +3

Από: Μαρίνα Σταύρου

Ήττα με 0-3 σετ δέχθηκε απόψε ο Άρης Πολεμίου από την Ανόρθωση στο γήπεδο Αφροδίτη στον πλαίσιο της Β φάσης του πρωταθλήματος για τις θέσεις 5-8.

Οι “πράσινες” του Πολεμιού αν και ήθελαν δεν μπόρεσαν να κερδίσουν τις φιλοξενούμενες οι οποιες οπότε χρειάστηκε έδειξαν πιο έτοιμες και χαρακτήρα στο γήπεδο κερδίζοντας στα σημεία τα τρία σετ.

Τα πρώτα δύο σετ έληξαν με 22-25 ενώ το τρίτο σετ ήταν στο 17-25.

Η ήττα αυτή του Άρη δεν διαφοροποιεί τα δεδομένα στη βαθμολογία αφού η άλλη ομάδα που παλεύει για την παραμονή της, ο Δικέφαλος Γερίου ηττήθηκε στα Πολεμιδια από τη Lemeso Volleyball με 3-0 σετ.

Ο Άρης παραμένει στους 7 βαθμούς και ο Δικέφαλος στους 4 ενώ η Ανόρθωση έφτασε στους 23 και η Λεμεσός στους 16.

Πριν την έναρξη του αγώνα ο διαιτητής Μεμνος Αντώρκας κράτησε ενός λεπτού σιγή μετά από απόφαση της ΚΟΠΕ στη μνήμη των θυμάτων του πολύνεκρου σιδηροδρομικού ατυχήματος στα Τέμπη στην Ελλάδα.