Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Πέγεια από τον Εθνικό Άχνας (εικ)

Σε παιχνίδι που αφορούσε την 7η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας και πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής, η Πέγεια 2014 παρότι κρατούσε το τρίποντο της νίκης μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, εντούτοις εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στον Εθνικό Άχνας μέσα στην έδρα της.

Η ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με το σουτ του Ντόλεζαλ. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Κροάτη με την φανέλα της ΠΕΓΕΙΩΤΙΚΗΣ ομάδας.

Εκεί όπου όλα έδειχναν ότι το τρίποντο θα κατέληγε στους γηπεδούχους ο Εθνικός “πάγωσε” το Δημοτικό Στάδιο Πέγειας με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Μετά από κόρνερ ο Γκόροπτσεκ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το 1-1.

Βαθμολογία: Οθέλλος Αθηαίνου 42, Εθνικός Άχνας 39, ΑΕΖ 39, Πέγεια 37, ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 34, Ομόνοια 29Μ 33, Ομόνοια Αραδίππου 29, ΜΕΑΠ 26 βαθμούς.