“Πέταξε στα σκουπίδια” την ευκαιρία η Πάφος με ήττα στο Αντ. Παπαδόπουλος

Από νωρίς με 2-0 βρέθηκε πίσω στο σκορ η Πάφος στο Αντώνης Παπαδόπουλος με αντίπαλο την Ανόρθωση η οποία στο 14 είχε ήδη σκοράρει δυο φορές.

Η Πάφος η οποία ξεκίνησε πολύ υποτονικά το παιχνίδι προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς ανεβάζοντας την απόδοση της και με την είσοδο του Χεστατ στο 18ο λεπτό αντί του Μπαϊριτς.

Η υπέροχη στο τελευταίο ημίωρο του Α μέρους καρποφορησε στο τελευταίο λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τανκοβιτς.

Στο δεύτερο μέρος πάρα τις προσπάθειες των παικτών του Χενινγκ Μπεργκ και τις αλλαγές οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ παίρνοντας το παιχνίδι και τους τρεις βαθμούς.

Η Πάφος με την ήττα της αυτή όχι μόνο “κλώτσησε” την ευκαιρία να μείωση τη διαφορά από ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ υποχώρησε και στην 4η θέση πλέον πίσω από τον Άρη που έχει ένα βαθμό περισσότερο της και με τον οποίο αγωνίζεται την επόμενη αγωνιστική στο Στέλιος Κυριακίδης.