Σούπερ Άρης κόντρα σε όλους και σε “όλα”

Σπουδαία νίκη με 3-1 σετ πέτυχε απόψε ο Άρης Πολεμίου με αντίπαλο τον Δικέφαλο Γερίου.

Η ομάδα του Πολεμιού με την νίκη της αυτή ολοκλήρωσε την Ά φαση του πρωταθλήματος με 7 βαθμούς έναντι 4 της σημερινής της αντιπάλου η οποία την περασμένη αγωνιστική κέρδισε με 3-0 σετ τη Lemesos Volley και από τον 1 βαθμό που είχε καθόλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος “έπιασε” στην τελευταία θέση τις “πράσινες”.

Σήμερα φαινομενικά μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής ο Άρης ήταν με την πλάτη στον τοίχο στο ντέρμπι ουραγών έδειξε όμως χαρακτήρα και “κόντρα σε όλα και σε όλους” πήρε καθαρή νίκη με 3-1 σετ και “σκαρφάλωσε” τρια σκαλιά πιο πάνω από τον Δικέφαλο στην μάχη του υποβιβασμού.

Ο αγώνας στην Πάφο χαρακτηρίστηκε ως σούπερ ντέρμπι με τα σχόλια να αναφέρουν ότι η ομάδα που θα κατακτήσει το τρίποντο παίρνει ουσιαστικά και προβάδισμα για την παραμονή ενόψει του Ομίλου 5-8.

Τα σετ για την ομάδα του Γιώργου Χαραλάμπους ήταν 25 – 19, 25 – 22, 21 – 25 και 25-21.