Ματσάρα στο “Αφροδίτη”… Πήγε για την ανατροπή ο Παφιακός αλλά έχασε τις λεπτομέρειες

Για το εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών, ο Kuutio Homes Παφιακός γνώρισε την ήττα το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό “Αφροδίτη”, καθώς έχασε μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα με 3-2 σετ από την Ομόνοια Λευκωσίας.

Aν και η Ομόνοια κατάφερε να προηγθεί με 2-0 στα σετ (15-25, 23-25), ενοούτοις η ομάδα της Πάφου βγάζοντας χαρακτήρα και εγωισμό μέσα στο παρκέ ισοφάρισε σε 2-2 (25-23, 25-19) ογηγώντας τον αγώνα στην διαδικασία του τάι-μπρέικ.

Εκεί έγινε “μάχη” με τη νίκη να καταλήγει τελικά στην ομάδα της Λευκωσίας, καθώς επικράτησε με 18-16 και έφυγε από την Πάφο με το δίποντο. Ο Παφιακός για την μεγάλη του αυτή προσπάθεια αρκέστηκε στον ένα βαθμό.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (R. VASSILIEV): Kollo, Παναγιωτίδης, Costa Da Silva, Σκορδής, Προδρόμου,Εerma – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου – Αλλαγές:

OMONOIA (Σ. ΣΑΒΒΑ): Dvoranen, Felicio, Μαυρομμάτης, Godoi Da Silva, Αλεξίου, Ελευθερίου – Λίμπερο: Πάπας.

Διαιτητές: Ανδρέας Δανιήλ – Μέμνων Αντώρκας.