“Κόλλησε” στην ισοπαλία η Γεροσκήπου FC (εικ)

Σε ένα πολύ κακό και βαρύ λόγω της βροχόπτωσης αγωνιστικό χώρο, η Γεροσκήπου FC “κόλλησε” στην ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στην Δόξα Παλαιομετόχου σε εκτός έδρας αναμέτρηση. Το παιχνίδι αφορούσε την 18η αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον πρώτο της σκόρερ Κώστα Σολωμου να βρίσκει δίκτυα στο 56′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στην φάση που προηγήθηκε η ομάδα της Δόξας έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο λόγω απευθείας αποβολή του Κακουλλή.

Στις λίγες φορές που οι γηπεδούχοι επιτέθηκαν κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 75ο λεπτό. Ο Ο Ανδρέου με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην γωνία της εστίας του Δημητρίου για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Στα λεπτά που απέμεναν μέχρι την ολοκλήρωση του παιχνιδιού η Γεροσκήπου πίεσε για το γκολ της νίκης με αποκορύφωμα την φάση που ο Δήμος Μουζόυρης σημάδεψε το δοκάρι.

Με την σημερινή ισοπαλία η Γεροσκήπου FC παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς συγκομιδή.