Γ’ Κατηγορία: “Απέδρασε” με τη νίκη από την Πύλα η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς! (εικ)

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε για την 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας η ΕΝ.Α.Δ Πόλεως Χρυσοχούς, καθώς κέρδισε στο Κοινοτικό Στάδιο Πύλας την τοπική ομάδα ΑΣΠΙΣ με 2-0.

Η ομάδα του Κώστα Καϊάφα ενισχυμένη από τα τελευταία μεταγραφικά της αποκτήματα κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 50ο λεπτό με τον μόνιμο σκόρερ της Αντρέα Πιτταρά να βρίσκει και πάλι δίκτυα.

Τη νίκη για την ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς “κλείδωσε” ο Αντρέας Αναστασίου στο 74ο λεπτό σημειώνοντας το τελικό 0-2.

Να σημειώσουμε ότι η ΑΣΠΙΣ τελείωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Δημητρίου δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 85ο λεπτό.

Με το σημερινό τρίποντο η ΕΝ.Α.Δ εδραιώνεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 33 βαθμούς και 5 περισσότερους από την 4η της βαθμολογίας ΑΣΠΙΣ.