Επίλεκτη Κατηγορία: Παλικαρίσια νίκη για τον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας!

Με παλικαρίσιο τρόπο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς, καθώς επικράτησε στην έδρα του με 2-0 την Ανόρθωσης Λυθροδόντα για τα πλαίσια της 17ης αγωνισιτκής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους ήταν καλύτερη στον πρώτο ημίωρο του αγώνα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το γκολ του Νικόλα Αντωνίου. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τους γηπεδούχους να στέκονται εξαιρετικά αμυντικά και ταυτόχρονα να επιχειρούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Στο 70ο λεπτό η Ανόρθωση κέρδισε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Φοίνικα Ηλίας Τουρκοχωρίτης!

Στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Αγίας Μαρίνας κατάφερε να “κλειδώσει” τη νίκη με το εύστοχο χτύπημα του Νικόλα Νικολάου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Με το σημερινό τρίποντο ο Φοίνικας ανέβηκε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς.