Στην ζώνη της ανόδου η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς με “ΤΡΙΑΡΑ”! (εικ)

Με το δεξί μπήκε στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας η ΕΝ.Α.Δ. Πόλεως Χρυσοχούς κερδίζοντας στην έδρα την ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου με 3-1.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Κώστα Καϊάφα κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον πρώτο της σκόρερ Ανδρέα Πιτταρά. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδοίχοι έβαλαν γερές βάσεις για νίκη με τον Ανδρέα Αναστασίου να βρίσκει δίκτυα για το 2-0.

Η ομάδα της ΑΠΕΑ κατάφερε να μειώσει στο σκορ στο 84′ με τον Ευέλθοντος να σημειώνει το 2-1 και να ξαναβάζει την ομάδα του στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους.

Η χαρά των φιλοξενουμένων δεν κράτησε όμως για πολύ, καθώς στο 85′ ο Ανδρέας Πιτταράς με το δεύτερο γκολ του στον αγώνα “καθάρισε” για την ΕΝ.Α.Δ. διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι παρά τις απουσίες σημαντικών ποδοσφαιριστών πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση δημιουργώντας ευκαιρίες και γι’ άλλα γκολ. Μάλιστα, η ΕΝ.Α.Δ απώλεσε και δύο πέναλτι.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς ανήβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας και στην ζώνη της ανόδου με 30 βαθμούς.