Γ’ Κατηγορία: Επέστρεψε στις νίκες με γκολ στο φινάλε η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς (εικ)

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο 2023 η ΕΝ.Α.Δ Πόλεως Χρυσοχούς, καθώς κέρδισε στην έδρα της τον ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας με 2-1, σε παιχνίδι που αφορούσε την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Καϊάφα χρειάστηκε να πετύχει γκολ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Αρχικά το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 13′ ο Ανδρεάς Πιτταράς για να ισοφαρίσει στο 75′ η ομάδα του ΑΠΟΝΑ ο Δημοσθένους.

Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στην ΕΝ.Α.Δ πέτυχε στο 90ο λεπτό ο Φώκλας, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Με την σημερινή νίκη η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.