Έφθασαν κοντά αλλά δεν “γεύτηκαν” την χαρά της νίκης οι Γυναίκες του Άρη Πολεμίου

Με ήττα έκλεισαν το έτος 2022 οι Γυναίκες του Άρη Πολεμίου, καθώς στο παιχνίδι που αφορούσε την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών έχασαν στο κλειστό “Αφροδίτη” με 3-2 σετ από την Lemesos Volleyball.

Η ομάδα του Πολεμίου έφθασε πολύ κοντά στο να να πάρει την δεύτερη της νίκης στην τρέχουσα σεζόν καθώς κέρδισαν τα πρώτα δύο σετ με 25-25 και 26-24, εντούτοις η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με τις φιλοξενούμενες να πραγματοποιούν αντεπίθεση διαρκείας και να κερδίζουν τον αγώνα τελικά στην διαδικασία του τάι μπρέικ! (26-28, 15-25, 13-15).

Παρά την ήττα ο Άρης εξασφάλισε ένα πόντο από τον αγώνα καθώς κέρδισε δύο σετ.

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ (Γ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ): Μ. Κουππή, Kadyrova, Πέτρου, Castilo, Khovalkina, Χατζηχριστοδούλου – Λίμπερο 1: Ρ. Κουππή, Λίμπερο 2: A. Παπά – Αλλαγές:

LEMESOS VOLLEYBALL (Τ.ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Σιαπάνη, Van Der Veen, Κέστα, Gonsalves,  Ιωάννου, Στυλιανού – Λίμπερο 1: Μιχαήλ, Λίμπερο 2: Λοϊζου – Αλλαγές: Aνδρέου, Μurambi, Λάσπου.