Kρίμα για τον Ακρίτα! Με γκολ στο 95′ ηττήθηκε από την Ομόνοια (εικ)

Για λίγα δευτερόλεπτα ο Ακρίτας Χλώρακας δεν κατάφερε να φύγει με βαθμολογικό όφελος από τη Λευκωσία.

Η ομάδα της Πάφου ηττήθηκε από την Ομόνοια με 1-0 στο στάδιο ΓΣΠ, με γκολ που σημειώθηκε στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης. “Χρυσός” σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπέζους, ο οποίος με πλασέ εκτός περιοχής νίκησε τον Περντρέου.

Στο πρώτο ημίχρονο το “τριφύλλι” είχε τις μεγάλες φάσεις, ωστόσο ο Ακρίτας στεκόταν αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να κρατήσει το μηδέν παθητικό.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έγινε πιο γρήγορος, με την ομάδα της Χλώρακας αμύνεται εξαιρετικά και να προσπαθεί να χτυπήσει στην αντεπίθεση. Μάλιστα, θα μπορούσε σε κάποιες εξ αυτών να σκοράρει όμως υστέρησε στην τελική προσπάθεια.

Στα τελευταία λεπτά και όπως ήταν λογικό η Ομόνοια έβαλε ασφυχτική πίεση στην ομάδα του Μαρκ Βελάσκο και κατάφερε να “πληγώσει” τον Ακρίτα στο 95ο λεπτό. Ο Ουκρανός Μπέζους με ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.