Επιτέλους “έσπασε το ρόδι” ο Άρης και μάλιστα με 0-3 εκτός έδρας

Την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας γυναικών πέτυχε απόψε ο Άρης Πολεμίου στο Γέρι με αντίπαλο τον Δικέφαλο.

Οι “πρασινες” καθάρισαν το παιχνίδι σε μια ώρα και δώδεκα λεπτά και εξασφάλισαν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνος επιβεβαιώνοντας την βελτιωμένη κατάσταση στην οποία βρίσκονται με την προσθήκη της τρίτης ξένης.

Η ομάδα του Γιώργου Χαραλάμπους αν και ξεκίνησε νοθρα και βρέθηκε να χάνει 12-6 και 14-9 στον πρώτο σετ έφερε τα κάτω πάνω επικρατώντας με 24-26 και κάνοντας το 0-1 σε 25 λεπτά.

Στο δεύτερο σετ τα πράγματα ήταν πιο εύκολα με τον Άρη να το κερδίζει με 14-25 σε 23′ ενώ στο 3ο και τελευταίο σετ οι φιλοξενούμενες επιβεβαίωσαν απλά την κυριαρχία τους κερδίζοντας 18-25 σε 24 λεπτά.