Με ψυχή και με χαρακτήρα η Πάφος στο Παπαδόπουλος

Από: Μαρίνα Σταύρου

Ισόπαλη 2-2 εξηλθε η Πάφος FC με τον Άρη Λεμεσού σε εκτός έδρας αναμέτρηση στο Αντώνης Παπαδόπουλος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές με 1-0 και 2-1.

Η ομάδα του Χενινγκ Μπεργκ έδειξε χαρακτήρα και ψυχή και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ενώ στις καθυστερήσεις μπορούσε να πάρει και τη νίκη.

Ο Άρης προηγήθηκε στο 48 με τον Μπεγκστον για να ισοφαρισουν οι φιλοξενουμενοι με τον Αμπντουραχίμι στο 55′.

Ο Άρης πήρε ξανά προβάδισμα με πέναλτι στο 64 με τον Κοκοριν ενώ λίγα λεπτά αργότερα η Πάφος έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα με τον αρχηγό της Ζάιρο ο όποιος επανήλθε στην ενεργό δράση μετα από αποχή σχεδόν ενός μηνός.

Ο Ζαιρο μπήκε στο 75 και τρία λεπτά αργότερα στο 78 “είδε” ξανά δίχτυα.

Με την ισοπαλία αυτή η Πάφος παραμένει πρώτη στη βαθμολογία με 30 βαθμούς έναντι 27 του ΑΠΟΕΛ που πέρασε δεύτερο και 26 του Άρη που υποχώρησε στην τρίτη θέση.