Β’ Κατηγορία: Νέα νίκη για την Πέγεια!! (εικ)

Η αγωνιστική και βαθμολογική άνοδος της Πέγειας 2014 συνεχίστηκε και στην 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ κέρδισαν στην έδρα τους το απόγευμα του Σαββάτου την Ολυμπιάδα Λυμπιών με 1-0 και ανέβηκαν στην 7η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Χαμπίμπ Ουεσλατί στο πρώτο μέρος. Ο Τυνήσιος μέσος με σουτ έπειτα από ασίστ του Καρίμ Μπεν-Κμαγιάλ έβαλε από νωρίς μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Η ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να πετύχει κι’ άλλα γκολ, ωστόσο απώλεσε μεγάλες ευκαιρίες.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμούς και λίγο έλειψε να το πληρώσουν στις λίγες επιθετικές προσπάθειες που είχε η Ολυμπιάδα Λυμπιών.