Μεγάλη ανατροπή και νίκη στις καθυστερήσεις για την Γεροσκήπου FC!

Νικήτρια στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ αναδείχθηκε η Γεροσκήπου η FC η οποία μετά από ανατροπή του σκορ και γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κέρδισε στην έδρα της την Ανόρθωση Μουτταγιάκας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Χατζησεργη στο 30ο λεπτό.

Η απάντηση της ομάδας του Δημήτρη Ιωάννου ήταν άμεση, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με το γκολ του Κώστα Σολωμού. Το 1-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Κώστας Σολωμού στις καθυστερήσεις του αγώνα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε τη νίκη και το τρίποντο στην Γεροσκήπου FC διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Με την σημερινή νίκη η Γεροσκήπου συνεχίζει να βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς συγκομιδή.