Ματσάρα με αγγλικό σκορ και 8 γκολ σε παιχνίδι του Αγροτικού της Πάφου!

Ματσάρα με 8 γκολ, θέαμα και εναλλαγές στο σκορ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της ΠΟΑΣΠ ανάμεσα στον Ευαγόρα Πάφου και την Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας.

Αρχικά άνοιξε το σκορ για τον Ευαγόρα ο Σάββας Πικραμένος, για να ακολουθήσει αντεπίθεση διαρκείας από την ομάδα της Χρυσομηλιάς, καθώς μέχρι την λήξη του α’ μέρους πέτυχε τρία γκολ με τους Τσιλίδη (2) και Δημήτρη Κεσίδη.

Στην επανάληψη ο Ευαγόρας μπήκε δυνατά και μέχρι το 60ο λεπτό κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με δύο γκολ του Ταξιάρχη Θανέλα.

Στο 85ο λεπτό η Χρυσομηλιά πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Πάνο Κατσαμπά για να διαμορφώσει το τελικό 4-4 ο Λούης Κανάρης στις καθυστερήσεις του αγώνα.