Νέα ήττα για τον Ακρίτα που μένει καθηλωμένος στον πυθμένα της βαθμολογίας

Νέα ήττα υπέστη απόψε ο Ακρίτας Χλώρακας με σκορ 2-0 με αντίπαλο αυτή τη φορά τον πρωταθλητή Απόλλωνα στο Τσίρειο στάδιο.

Η ομάδα της Χλώρακας δεν μπόρεσε να αποφύγει το μοιραίο αφού ο Απόλλωνας μπήκε μπροστά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με σκορ 2-0 έστω και αν στο 38ο λεπτό έμεινε με 10 παίκτες λόγω κόκκινης κάρτας που δέχτηκε ο Recio.

Το σκορ για τον Απόλλωνα άνοιξε με πέναλτι ο Jradi στο 27ο λεπτό ενώ το 2-0 έκανε στην αμέσως επόμενη φάση ο Ιωάννης Πίττας.

Ο Ακρίτας πάει στη διακοπή του πρωταθλήματος όντας τελευταίος στη βαθμολογία με μόλις τέσσερις βαθμούς αλλά και στατιστικές που δείχνουν ότι σίγουρα χρειάζεται ένα ηλεκτροσοκ για τη συνέχεια για να αποφύγει τα χειρότερα.

Τα επόμενα δυο παιχνίδια είναι καθοριστικά για τους πράσινους της Χλώρακας αφού αντιμετωπίζουν εντός έδρας το Παραλίμνι και αμέσως μετά πάνε στην Περιστερώνα για να συναντηθούν με την Δόξα.