“Απέδρασε” με το δίποντο από την Δερύνεια ο Παφιακός!

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε το βράδυ της Παρασκευής ο Kuutio Homes Παφιακός, καθώς κέρδισε δύσκολα στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-2 στα σετ.

Η ομάδα της Πάφου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 σετ (25-22), ωστόσο έβγαλε αντίδρασε και κέρδισε τα επόμενα δύο σετ με 18-25 και 22-25 παίζοντας συνάμα ωραίο βόλεϊ.

Στο τέταρτο και πολύ σημαντικό σετ η ομάδα της Πάφου παρότι βρέθηκε μπροστά με 22-20, εντούτοις οι γηπεδούχοι με ντεμαράζ επιβλήθηκε με 25-23 και ισοφάρισε σε 2-2 στα σετ, οδηγώντας ταυτόχρονα το παιχνίδι στην διαδικασία του τάι-μπρέικ.

Στην ψυχοφθόρο διαδικασία του πέμπτου και τελευταίου σετ, ο Παφιακός κατάφερε να επικρατήσει με 15-12 σε 21 λεπτά και να φύγει με το δίποντο από την Δερύνεια!

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.(Α. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Καραγιάννης, Antonic, Leontiev, Κυπριανού, Bramwell, Sinhalevski –Λίμπερο:Παπαϊωάννου, Στέκας – Αλλαγές: Τζωρτζής, Σιαπάνης.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ(T.VASILJEV):Kollo, Παναγιωτίδης, Ποχάνης, Σκορδής, Προδρόμου, Eerma –Λίμπερο: Χρηστίδης, Γ. Χρυσοστόμου – Αλλαγές: Sacharewich.