ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ: Τραυματίστηκε η Κατερίνα και πήγαν όλα ανάποδα

Ήττα με σκορ 3-0 σετ δέχθηκε απόψε ο Άρης Πολεμίου από τη Lemesos Volleyball στο κλειστό του Λυκείου Πολεμιδιών.

Η ομάδα του Άρη βρέθηκε πίσω στο σκορ στα πρώτα στάδια του αγώνα αλλά το χειρότερο δεν ήταν αυτό αλλά ο τραυματισμός της μιας από τις ξένες της ομάδας της Ουκρανής Κατερίνας Dubova η οποία στραβοπάτησε και έχασε το υπόλοιπο του αγώνα.

Ο Άρης εμφανώς επηρεασμένος από το σοκ του τραυματισμού της Dubova δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει τον ρυθμό των πρώτων δυο σετ τα οποία έχασε 25-9 σε 18 λεπτά και 25-16 σε 20 λεπτά.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Γιώργου Χαραλάμπους ισορρόπησε το παιχνίδι και μέχρι τα μισά πήγαινε πόντο πόντο το σετ γράφοντας 9-9 στον φωτεινό πίνακα ενώ λίγο αργότερα το “κοντέρ” έδειχνε 17-14. Το αποτέλεσμα του 3ου και τελευταίου σετ ήταν 25-21.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος η μια εκ των αρχηγών της ομάδας, Ασπασία Χατζηχριστοδούλου η οποία μετά την εγκυμοσύνη της επανήλθε απόψε στο παρκέ.