Γ’ Κατηγορία: Πέρασε… αέρα και από το Ακρωτήρι η ΕΝ.Α.Δ. Πόλης Χρυσοχούς (Εικ)

Την εντυπωσιακή και αήττητη πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας συνέχισε και σήμερα η ΕΝ.Α.Δ Πόλεως Χρυσοχούς.

Η ομάδα του Κώστα Καϊάφα “απέδρασε” με το τρίποντο από το Ακρωτήρι κερδίζοντας την τοπική ΑΠΕΑ με 3-1!

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ανδρέας Πιτταράς στο 17ο λεπτό για να απαντήσει η ΑΠΕΑ δέκα λεπτά αργότερα με το γκολ του Mountford.

Το γκολ που δέχθηκε η ΕΝ.Α.Δ δεν επηρέασε τους ποδοσφαιριστές της, καθώς μέχρι την λήξη του α’ ημιχρόνου κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο γκολ. Αρχικά ο Machado εδωσε ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 38′ και ο Ονησίφορο Παχταλιάς με γκολ στις καθυστερήσεις του α’ μέρους σημείωσε το 3-1.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς έκανε εξαιρετική διαχείριση του υπέρ της 3-1 και κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από το Ακρωτήρι, γεγονός που την κρατά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς!