Επέστρεψε στις νίκες ο Φοίνικας με γκολ στο 89′!! (εικ)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η ομάδα του Φοίνικα Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς, καθώς επικράτησε στην έδρα του του Άτλα Αγλαντζιάς με 2-1 για τα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, ο Φ0ίνικας ήταν αυτός που ευτύχησε να πάρει το τρίποντο με γκολ στο 89ο λεπτό.

Αρχικά η ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτο με την κεφαλιά του Ηλία Χρυσάνθους.

Η απάντηση του Άτλα ήρθε στο 83ο λεπτό με τον Δημητρίου να σημειώνει το 1-1 με σουτ.

Η φάση που έκρινε τον αγώνα έγινε στο 89ο λεπτό. Ο ποδοσφαιριστής του Φοίνικα Χριστοδούλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, αφού πρώτα ο τερματοφύλακας του Άτλα απέκρουσε ασταθώς.

Με την σημερινή νίκη ο Φοίνικας ανέβηκε στην 7η θέση με 9 βαθμούς!