Πέρασε από το Φρέναρος ο Kuutio Homes Παφιακός

Νίκη με σκορ 3-1 σετ πέτυχε απόψε ο Kuutio Homes Παφιακός στο Φρέναρος απέναντι στην Ολυμπιάς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή του παιχνιδιού δυνατά και έδειξαν ότι θα διεκδικούσαν με αξιώσεις τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Οι πετοσφαιριστές του Rainer Vassiljev δεν επέτρεψαν σε κανένα σημείο του αγώνα στους φιλοξενούμενους να αμφισβητήσουν την κυριαρχία έστω και αν έχασαν το 3ο σετ στις λεπτομέρειες με 28-26. Στο 4ο και τελεταίο σετ οι “μπλε” μπήκαν από την αρχή δυναμικά και “καθάρισαν” το σετ σε 24 λεπτά επικρατώντας τελικά με 1-3 σετ σε μια ώρα και 47 λεπτά.

Τα σετ του παιχνιδιού ήταν 19-25, 13-25, 28-26 και 15-25.

Kuutio Homes Παφιακός (Rainer Vassiljev): Kollo, Eerma, Προδρόμου, Σκορδής, Παναγιωτίδης, Ποχάνης, Χρυσοστόμου (λίμπερο), Μιχαήλ, Σαββίδης, Καλός, Χρηστίδης

Ολυμπιάς Φρενάρου (Κωνσταντίνου): Georgiev, Komarovski, Borisov, Αδάμου, Θεοφάνους, Παύλου (λίμπερο), Βασιλείου, Ματθαίου, Χαραλάμπους, Ηλία, Σάββα