Επέστρεψε στις νίκες με ΠΕΝΤΑΡΑ η Γεροσκήπου FC!

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Γεροσκήπου FC καθώς επικράτησε στην έδρα της με το εντυπωσιακό 5-1 της ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλων Αχερίτου για τα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Παρότι η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου δέχθηκε την “ψυχρολουσία” στο 14ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 14ο λεπτό, εντούτοις κατάφερε πριν την λήξη του α’ μέρους να φέρει τα κάτω-πάνω και να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα.

Αρχικά η Γεροσκήπου ισοφάρισε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Macrez, για να ολοκληρώσει την ανατροπή δύο λεπτά ο ίδιος παίκτης. Το 2-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλοι τρία γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Συγκεκριμένα σκόραραν από ένα γκολ οι Χριστοφή, Τσούκας και Macrez.

Mε το σημερινό τρίποντο η Γεροσκήπου ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.