“Ψυχρολουσία” στο 94′ για τον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας (εικ)

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος, ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας γνώρισε την πρώτη του εντός έδρας ήττα, καθώς έχασε με 3-2 από τον Σπάρτακο Κιτίου για τα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για την ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους, καθώς μέχρι το 30ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0. Ο Σπάρτακος κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 7′ με τον Ττοφαλή και να σημειώσει το 2-0 στο 29′ με τον Βασιλείου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να φέρουν τα κάτω-πάνω στον αγώνα και τα κατάφεραν.

Αρχικά κατάφεραν να μειώσουν με το απευθείας χτύπημα φάουλ του Χριστοδούλου στο 53ο λεπτό και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα μετά από μεγάλη προσπάθεια στο 87′ με το γκολ του Αντρέου.

Στην τελευταία φάση του αγώνα και συγκεκριμένα στο 94ο λεπτό, ο Σπάρτακος μετά από μία στημένη φάση κατάφερε να “πληγώσει” εκ νέου τον Φοίνικα και να φύγει από την Αγία Μαρίνα με τους τρεις βαθμούς της νίκης. “Χρυσός” σκόρερ για τους φιλοξενουμένους ήταν ο Κούρτης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Με την σημερινή ήττα ο Φοίνικας βρίσκεται στην 8η θέση του πρωταθλήματος με έξι βαθμούς συγκομιδή.