To “πάλεψε” η Εθνική Νεανίδων κόντρα στην Κροατία

Με ήττα με σκορ 1-0 άρχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας ομάδα Νεανίδων Κ-19 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Στο Στάδιο Aldo Drosina-Pula αντιμετώπισε την Κροατία, που θα φιλοξενήσει όλους τους αγώνες για τον πρώτο όμιλο του δεύτερου γκρουπ της UEFA.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε η ομάδα μας, δυστυχώς δεν αποφύγαμε την ήττα.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα στην πρεμιέρα και χάρισε τη νίκη στην Κροατία πέτυχε στο 86ο λεπτό με πέναλτι η Ivandic

Η καλύτερη προϋπόθεση για την ομάδα μας δημιουργήθηκε στο 63ο λεπτό όταν η τερματοφύλακας της Κροατίας απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ της Ρολάνδης.

Κύπρος: Μίλα, Ευστρατίου, Στυλιανού (85′ Προδρόμου), Μαρία Παναγιώτου, Ζαμανή, Ρολάνδη, Κυριακίδη (89′ Νικολάου), Σοφοκλέους (89′ Χριστοδούλου), Τέρλα, Κωνσταντίνου (46′ Διονυσίου), Μωρού (75′ Ελένη Παναγιώτου).

Αργότερα σήμερα για τον όμιλο μας θα διεξαχθεί ο αγώνας Μαυροβούνιο – Αζερμπαϊτζάν.