“Λύτρωση” στις καθυστερήσεις για την ΕΝ.ΑΔ και πρώτη νίκη (εικ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας η ομάδα της ΕΝ.Α.Δ Πόλεως Χρυσοχούς η οποία επικράτησε δύσκολα με 2-1 του Ηρακλή Γερολάκκου στο Μακάρειο στάδιο.

Η ομάδα του Κώστα Καϊάφα ευτύχησε να ανοίξε νωρίς στον αγώνα το σκορ με τον επιθετικό της Ανδρέα Πιτταρά να ανοίγει λογαριασμό στην φετινή σεζόν. Συγκεκριμένα ο έμπειρος Κύπριος φορ στο 12ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Η χαρά όμως των φιλοξενουμένων δεν κράτησε για πολύ, καθώς 8 λεπτά αργότερα η ομάδα του Ηρακλή Γερολάκκου κατάφερε να ισοφαρίσει με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δημήτρη Ανδρέου. Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς έψαχνε απεγνωσμένα το γκολ που θα της έδινε το τρίποντο της νίκης και τελικά αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Συγκεκριμένα στο 93ο λεπτό ο Ανδρέας Πιτταρας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ της ΕΝΑΔ.