Πρώτο φιλικό… Πρώτη νίκη για την Πάφο FC! (pics)

Tον πρώτο της φιλικό αγώνα στην φετινή σεζόν πραγματοποίησε νωρίτερα η Πάφος FC, η οποία κέρδισε επί Λετονικού εδάφους την Αuda FC με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε στον αγώνα για την ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα ο νεοφερμένος Ζουνίνιο. Ο αριστερός ακραίος μπακ αφού έκανε ωραία κούρσα χωρίς την μπάλα, πήρε μπαλιά πάρε-βάλε απο τον Αλ Γκαντιουί και με ψύχραιμο αριστερό πλασέ σημείωσε το 1-ο, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χέννινγκ Μπεργκ πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε πάρα πολλούς ποδοσφαιριστές. Το γεγονός αυτό επηρέασε αρνητικά την εικόνα της ΠΑΦΙΤΙΚΗΣ ομάδας, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση.

Στο 83ο λεπτό ο Μαρστέλο Τόρρες εκμεταλλευόμενος την λάθος πάσα στην άμυνα της Auda, τσίμπησε την μπάλα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για την Πάφο FC.