Δραματική ισοπαλία- Η Πάφος έπαιξε δίχως τερματοφύλακα για 41 λεπτά

Από: Μαρίνα Σταύρου

Ισοπαλία με σκορ 1-1 εξήλθε απόψε Πάφος στο Στέλιος Κυριακίδης με τον Άρη με δυο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 2ο για τους πρασινους και στο 8ο λεπτό για τους γηπεδούχους με τον Ζαιρο Ντα Σίλβα σε ένα παιχνίδι που τελείωσε στο 101.

Η Πάφος ο οποία έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές για 41 ολόκληρα λεπτά δεν άντεξε στα πρωτα λεπτά τον καθυστερήσεις την πίεση των φιλοξενουμένων σε ένα δραματικό παιχνίδι και βρέθηκε προσωρινά πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε και βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έσωσε τον βαθμό στο παρά ένα.

Η ομάδα του Νταρκο Μιλανιτς τελείωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές έχοντας μάλιστα κάτω από τα γκολποστ της τον αμυντικό της ομάδας Γιόζεφ Κβίντα ο οποίος λόγω αποβολής του Ευγένιου Πέτρου στο 61′ πέρασε στο παιχνίδι φορώντας τα γάντια του τερματοφύλακα μιας και η Πάφος έχασε στο πρώτο μέρος και τον Ρουτκο που πέρασε αγώνα εκτός ως αναγκαστική αλλαγή στο 17ο λεπτό.

Να σημειωθεί ότι αναγκαστική αλλαγή τερματοφυλακα έκανε και ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο.