Παφιακός- Σαλαμίνα Κ16: Παιχνίδι βγαλμένο από το μέλλον

Από: Μαρίνα Σταύρου

Ένας ωραίος αγώνας ανάμεσα στους Παίδες του Παφιακού και της Νέας Σαλαμίνας διεξήχθη σήμερα στο κλειστό γήπεδο του Γυμνασίου Αγίου Θεοδώρου στην Πάφο.

Οι νεαροί πετοσφαιριστές των δυο ομάδων σε ένα πολύ όμορφο αγώνα τα έδωσαν όλα για την νίκη.

Για όσους παρευρέθηκαν στο γήπεδο το παιχνίδι έμοιαζε λες και ήταν βγαλμένο από το μέλλον αφού πέραν της πλούσιας πετοσφαιρικής ιστορίας των δυο ομάδων οι νεαροί πετοσφαιριστές έδειξαν έτοιμοι να ανταποκριθούν και να ιδρώσουν για τη βαριά φανέλα των ομάδων τους.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι το σκορ έληξε με 0-2 για την Νέα Σαλαμίνα η οποία έχει στην σύνθεσή της και ένα Παφίτη πετοσφαιριστή, τον Σταμάτη Σαββίδη που είναι και διεθνής με την ομάδα Κ16 της Κύπρου. Στα τελευταία σταδια του 2ου σετ λεπτά συμμετοχής πήρε και ο βενιαμίν της οικογένειας Σαββίδη, Άγγελος

Για τον Παφιακό με προπονητή τον Δημήτρη Βαμβατσούλη αγωνίστηκαν οι Καλός, Μαυρομμάτης, Τουμανίδης, Καρυπίδης, Di Lenardo και Medvedev.