Ήττα στις καθυστερήσεις για την Πάφο

Την ήττα με σκορ 2-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε η Πάφος από τον ΑΠΟΕΛ μέσα στο στάδιο ΓΣΠ.

Οι γαλαζοκίτρινοι με ένα σουτ του Ζαμπάλα στο 3ο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων έκαναν το 2-1 με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από τη Λευκωσία δίχως βαθμολογικό όφελος.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με την κατοχή να είναι 52%-48% για τον ΑΠΟΕΛ.

Στο 2ο μισό οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν πιο επιθετικά και με την πρώτη φάση έδειξαν τις προθέσεις τους στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι του Ρούτκο.

Το σκορ άνοιξε στο 63ο λεπτό με τον Εντογκαλά, η Πάφος ισοφάρισε με τον Κοβάσεβιτς στο 65′ όμως το γκολ ακυρώθηκε από το VAR.

Η Πάφος έφερε το παιχνίδι στα ίσα επτά λεπτά πρίν το 90 με τον Όννι Βαλακάρι και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε ισόπαλο ήρθε το γκολ στο τελευταίο λεπτό από τον Ζαμπάλα να δώσει τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους.

Η Πάφος μετά το αποτέλεσμα αυτό μένει στους 39 βαθμούς ενώ ο ΑΠΟΕΛ ανεβαίνει στους 47 και 4 πίσω από τον Απόλλωνα που έχει 51.