Έβαλαν “ΣΤΟΠ” στον πρωτοπόρο Απόλλωνα οι παλαίμαχοι του Ευαγόρα Πάφου (εικ)

Για τα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Κυπέλλου Παλαιμάχων ποδοσφαιριστών, ο Ευαγόρας Πάφου εξήλθε ισόπαλος με σκορ 2-2 απέναντι στον Απόλλωνα Λεμεσού, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (7/4) στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης”.

Η ομάδα της Πάφου κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό με το γκολ του Παναγιώτη Χατζιαντώνη.

Ο Απόλλωνας ωστόσο κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα μέχρι την ολοκλήρωση του α’ μέρους. Αρχικά ισοφάρισε στο 29′ με το Χαράλαμπο Πίττα και πήρε προβάδισμα στο 41ο λεπτό με το γκολ του Χρ. Θεοφίλου.

Ο Ευαγόρας στην επανάληψη δεν τα έβαλε κάτω και ισοφάρισε στο 58′ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στέφανου Βοσκαρίδη.

Με τον βαθμό ο Ευαγόρας βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 2 πόντους συγκομιδή, ενώ ο Απόλλωνας στην κορυφή με 7.