Πέγεια 2014: Να τοι να τοι οι πρωταθλητές!!! (εικ)

Συνεχίζει να γράφει ιστορία η ομάδα της Πέγειας 2014…!
Μετά την εξασφάλιση της ανόδου στην Β’ Κατηγορία, σήμερα το σύνολο του Αλέξη Γαρπόζη κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή της Γ’ Κατηγορίας με το ισόπαλο 1-1 κόντρα στον Διγενή Ακρίτα Μόρφου!!

Το γκολ που έδωσε τον “χρυσό” (όπως αποδείχθηκε) βαθμό στους ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ, σημείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο αρχηγός της ομάδας Δημήτρης Φιλίππου με προβολή. Δέκα λεπτά νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ.

Να σημειώσουμε ότι οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές, μετά από δύο αποβολές.

Με τον σημερινό βαθμό η Πέγεια εφθασε τους 54 και είναι και μαθηματικά η νέα πρωταθλήτρια Γ’ Κατηγορίας δύο αγώνες πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, μετά και τις ήττες των ΜΕΑΠ και Διγενή Ύψωνα.