Ήττα για την Γεροσκήπου FC στα Λατσιά! (vid)

Την ήττα στα Λατσιά από τον τοπικό Εθνικό με σκορ 2-1 γνώρισε η Γεροσκήπου FC για τα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η ομάδα των Λατσιών ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 25ο λεπτό με την σέντρα σουτ του Ινιάτη.

Λίγα λεπτά αργότερα η Γεροσκήπου FC κατάφερε να απαντήσει στο γκολ του Εθνικού. Ο Κώστας Σολωμού πλάσαρε με τον αμυντικό των γηπεδούχων να αποκρούει αντικανονικά την μπάλα με το χέρι, πριν αυτή περάσει την γραμμή του τέρματος. Ο διαιτητής χωρίς κανένα δισταγμό απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή του Εθνικού Λατσιών και υπέδειξε το σημείο του πέναλτι. Από την άσπρη βούλα ο Κώστας Σολωμού ευστόχησε και έφερε το ματς ξανά στα ίσα.

Στις καθυστερήσεις του α’ μέρους η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου έμεινε και αυτή με δέκα ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κώστας Σολωμού.

Στην επανάληψη η ομάδα των Λατσιών κατάφερε να πετύχει στο 60ο λεπτό το γκολ που θα της έδινε τελικά τη νίκη. Ο Κακουλλής με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Με την σημερινή ήττα η Γεροσκήπου υποχώρησε στην 7η θέση με 36 βαθμούς.