Εννέα γκολ στην φιλική νίκη της Πάφου επί της Riga FC.

Πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης” φιλικός αγώνας ανάμεσα στην Πάφο FC και την Riga FC.

Νικήτρια μετά περιπετειώδη τρόπο αναδείχθηκε η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-4.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με δυο γκολ, χάρη στα τέρματα των Κβίντα και Βαλακάρι. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Λετονοί κατάφεραν να φέρουν τα κάτω-πάνω στον αγώνα και με τρία γκολ να ανατρέψουν το εις βάρος του σκορ.

Η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς ωστόσο δεν τα παράτησε και με τα γκολ των Φοορ, Γιοβάνοβιτς και Κοβάσεβιτς (πέναλτι) πήρε εκ νέου προβάδισμα με 5-3. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να διαμορφώσουν στις καθυστερήσεις το τελικό 5-4.