Μεγάλο διπλό και… “Ανοδο, ανοδό Ακριτάρα ανοδό”!!!!!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε στα Πολεμίδια ο Ακρίτας , ο οποίος επικράτησε της τοπικής Καρμιώτισσας με 1-0 στο ντέρμπι της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η ομάδα της Χλώρακας με 50 βαθμούς και πλέον βρίσκεται μία ανάσα μακριά από το όνειρο που ακούει στο όνομα “άνοδος στην Α’ Κατηγορία”!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Χλώρακας ήταν καλύτερη δημιουργώντας ευκαιρίες για να σκοράρει.

Ότι δεν κατάφερε νωρίτερα ο Ακρίτας το κατάφερε στα τελευταία στάδια του α’ μέρους. Συγκεκρκιμένα στο 45ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μαρτσέλο Τόρες με ωραία κεφαλιά “ψαράκι” έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Το 0-1 ήταν και αποτελέσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όπως ήταν λογικό η ομάδα της Καρμιώτισσας και του ΠΑΦΙΤΗ τεχνικού Άγγελου Ευθυμίου έβαλε πίεση στον Ακρίτα, με το σύνολο του Ζλάτκο Μπάσιτς να αντέχει και να φεύγει με ένα τεράστιας σημασίας διπλό από το γήπεδο των Πάνω Πολεμιδιών.