Ήττα για τον Φοίνικα στον Κοτσιάτη

Την εκτός έδρας ήττα με 4-2 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής στο Κοινοτικό Στάδιο Κοτσιάτη ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας από τον Κέδρο Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας.

“Eφιαλτικό” ήταν το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι κυρίως τις στημένες φάσεις κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα στο α’ μέρος.

Στην επανάληψη ο Φοίνικας έβγαλε αντίδραση και με τα γκολ των Ανδρέα Βασιλείου και Πάμπου Αχιλλέως κατάφερε να ξαναμπεί στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσα, ωστόσο απώλεσαν σημαντικές ευκαιρίες.

Το τελικό 4-2 υπέρ της ομάδας του Κέδρου διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Με την σημερινή ήττα η ομάδα της Γιαλιάς παραμένει στην 7η θέση του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ με 34 βαθμούς.