Συνεχίζει το βιολί του ο Ακρίτας με νέα νίκη! (Εκ)

Άλλη μία νίκη πανηγύρισε ο Ακρίτας, καθώς επικράτησε της Ομονοίας 29ης Μαΐου με 2-0, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης” το απόγευμα του Σαββάτου. Στην 3η θέση ανέβηκε η ομάδα της Χλώρακας με 47 βαθμούς.

Μαγικό ήταν το ξεκίνημα στον αγώνα για την ομάδα του Ζλάτκο Μπάσιτς, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό ο Ακρίτας κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο αρχηγός του Γιώργος Βάσου με άπιαστη καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο πλεκτό σημειώνοντας το 1-0.

Ο Ακρίτας συνέχισε να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και στο 42′ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του. Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Βασίλης Δημοσθένους με σουτ. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν στροφές κρατώντας με σχετική άνεση το υπέρ τους 2-0 μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.