“Κλείδωσε” την άνοδο με νέα νίκη η Πέγεια! (εικ)

Στα γήπεδα της Β’ Κατηγορίας θα αγωνίζεται από τη νέα σεζόν η ομάδα της Πέγειας 2014, καθώς με την σημερινή νίκη με 2-0 στην έδρα της επί του Ηρακλή Γερολάκκου “κλείδωσε” τον μεγάλο στόχο της ανόδου. Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Γ’ Κατηγορίας με 50 βαθμούς συνεχίζει να βρίσκεται η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Παναγιώτης Λουκαΐδης, ο οποίος με σουτ στο 30ο λεπτό σημείωσε το 1-0 για τους ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ. Μάλιστα, το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα γκολ τους. Συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Πόλυς Φιλίππου μετά την ασίστ του Ουεσλατί, σημείωσε το 2-0 με ωραίο τελείωμα.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να διερύνουν το σκορ ακόμη περισσότερο ωστόσο τα δοκάρια και η αστοχία δεν τους το επέτρεψαν, με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι τελικό.