Καλύτερη η Πάφος, ο Άρης τη νίκη

Δυστυχώς η φλύαρη υπεροχή της Πάφου απέναντι στον Άρη δεν εξαργυρώθηκε απόψε στο Τσίρειο Στάδιο με αποτέλεσμα η ομάδα της Λεμεσού να πάρει τους τρεις βαθμούς νικώντας τους φιλοξενούμενους με σκορ 2-1.

Η “Ελαφρά Ταξιαρχία” προηγήθηκε με δυο γκολ από το ημίχρονο με σκόρερ τον Πολωνό Μάριους Στεπίνκσι αν και η Πάφος πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Η Πάφος, όπως στο πρώτο έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα από τον αντίπαλό της στο παιχνίδι χωρίς ωστόσο να ευτυχήσει να σκοράρει παρά τις ευκαιρίες που βρήκε με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ναυαρόνε Φουρ στο 62ο λεπτό.

Η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς κατάφερε να σκοράρει στο 80ο λεπτό μειώνοντας σε 2-1 με τον Βραζιλιάνο Ντάγκλας Αουρέλιο αλλά όπως αποδείχθηκε αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποφύγει την ήττα.

Η ομάδα μας με την ήττα της αυτή μένει στους 35 βαθμούς και πέντε βαθμούς πίσω από τον Άρη που σκαρφάλωσε στους 40 αφήνοντας προσωρινά πίσω του την Ανόρθωση με 38 η οποία αγωνίζεται αύριο με αντίπαλο τον Απόλλωνα στο Τσίρειο.

Επόμενος αντίπαλος για την Πάφο η Ανόρθωση στο Στέλιος Κυριακίδης.